PD30CTDI10BPA2IO - GavazziAutomation
Photoelectric sensors
PD30CTDI10BPA2IO_12x12.png
PD30CTDI10BPA2IO
Diffuse-reflective Photoelectric Sensor, IO-Link, range 1000 mm, infrared modulated light 850nm, Power Supply 10-30VDC, NPN/PNP/Push-pull, N.O., N.C., 2m Cable, 10x30x20mm housing Plastic, IP67
Tekniset tiedot
Rated operating distance
0 mm ... 1000 mm
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection Type
Cable
Housing type
Plastic
Type of emitted light
Infrared light
IP67
Rated power supply
10 V ... 30 V