PD30CNP60NASA - GavazziAutomation
Takaisin yleiskatsaukseen
Sensors
Photoelectric sensors
PD30CNP60NASA_12x12.png
PD30CNP60NASA
Polarized Retro-reflective Photoelectric Sensor, Range 6000mm, red polarized modulated light 625nm, Power Supply 10-30VDC, NPN Output, NO and NC, Light and Dark Switching, 2 m cable
Tekniset tiedot
Output type
NPN
Output function
Anticoincidence
Connection Type
Cable
Housing style
Cuboid
Housing Material
Plastic
Type of light
Polarized red light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67
Rated Operetional voltage UB at DC
10 V ... 30 V