ICB30L50N22NOM1 - GavazziAutomation
Takaisin yleiskatsaukseen
Sensors
Inductive sensors
ICB30L50N_M1.png
ICB30L50N22NOM1
Inductive proximity sensor, M30 Nickel-Plated Brass, M12 plug, Sn 22mm, Non-flush mount, Long body, NPN NO output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 1 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Tekniset tiedot
Rated operating distance
22 mm
Installation type
Not flat
Diameter
M30
Output type
NPN
Output function
Normally open contact
Connection type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 36 V