IA30ESF10UCM1 - GavazziAutomation
Takaisin yleiskatsaukseen
Sensors
Inductive sensors
IA30ESF10UCM1.png
IA30ESF10UCM1
Inductive proximity sensor, M30 Stainless steel, M12 plug, Sn 10mm, Flush mount, Short body, Namur NC, Supply voltage 7-9Vdc, Max output current 9,35 mA, Max switching frequency 300Hz, Operating temperature -25C - +70C, IP67.
Tekniset tiedot
Rated operating distance
10 mm
Installation type
Concise
Diameter
M30
Output type
NAMUR
Output function
Breaker contact
Connection type
Plug-in connection
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
7 V ... 9 V