SPPC123201FC - GavazziAutomation
Volver a la vista general
Power Supplies and UPS
Open-frame power supply
SPPC 5320 1FC.png
SPPC123201FC
Switching Power Supply, AC/DC, 320W, 12V, Screw Terminals, Enclosed type, with accessory for DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage and Short-circuit Protections, 99x50x199mm metallic housing
Especificaciones
Rated output voltage DC
12 V
Power output
320 W
Max. output current DC
25 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Wall mounting possible
No
Degree of protection (IP)
IP20
Width
99 mm
Height
50 mm
Depth
199 mm