SPD242401 - GavazziAutomation
Volver a la vista general
Power Supplies and UPS
Industrial DIN rail power supply
SPD_240_1_B.png
SPD242401
Switching Power Supply, AC/DC, 240W, 24V, Screw Terminals, IP20, DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage and Short-circuit Protections, 83.5x124.5x123,6mm metallic housing
Especificaciones
Rated output voltage DC
24 V
Power output
240 W
Max. output current DC
10 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Wall mounting possible
No
Degree of protection (IP)
IP20
Width
83.5 mm
Height
124.5 mm
Depth
123.6 mm