RGS1A60A75KKE - GavazziAutomation
Volver a la vista general
Solid State Relay
Panel mount
RGS.png
RGS1A60A75KKE
1-pole panel mount SSR, E-layout, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 75 Aac, Control voltage (Uc): 20 - 275 Vac / 24 - 190 Vdc, Built-in overvoltage protection
Precio de lista
Disponibilidad
¿Tienes preguntas sobre este producto? Ponte en contacto con nosotros
Seleccionar disipador
Especificaciones
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
75 A
Rated current AC-53a
14.8 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
20 V ... 275 V
Control voltage DC
21.6 V ... 190 V