RGC3A60A30KGE - GavazziAutomation
Volver a la vista general
Solid State Relay
DIN rail mount
SSR_RGC3_70mm_KGE.png
RGC3A60A30KGE
3-pole DIN-rail mount SSR, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 30 Aac, Control voltage (Uc): 20 - 275 Vac / 24 - 190 Vdc, Built-in overvoltage protection
Especificaciones
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
3
Rated current AC-51
30 A
Rated current AC-53a
14 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
20 V ... 275 V
Control voltage DC
21.6 V ... 190 V