RGC2A60A75GGEAFM - GavazziAutomation
Volver a la vista general
Solid State Relay
DIN rail mount
SSR_RGC3_70mmfan_GGE_M.png
RGC2A60A75GGEAFM
2-pole DIN-rail mount SSR, Zero-cross switching with monitoring, Operating voltage (Ue): 90 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 75 Aac, Control voltage (Uc): 20 - 275 Vac, External supply: 90 - 250 Vac, Built-in overvoltage protection
Especificaciones
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
2
Rated current AC-51
75 A
Rated current AC-53a
28 A
Operating voltage
90 V ... 660 V
Control voltage AC
20 V ... 275 V
Control voltage DC
0 V ... 0 V