SPPC246001FC - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Power Supplies and UPS
Open-frame power supply
SPPC 36600 1FC.png
SPPC246001FC
Switching Power Supply, AC/DC, 600W, 24V, Screw Terminals, Enclosed type, with accessory for DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage and Short-circuit Protections, 116.5x41x218mm metallic housing
Spezifikationen
Rated output voltage DC
24 V
Power output
600 W
Max. output current DC
26.5 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Ja
Wall mounting possible
Nein
Degree of protection (IP)
IP20
Width
116.5 mm
Height
41 mm
Depth
218 mm