SPDL244801 - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Power Supplies and UPS
Industrial DIN rail power supply
SPDL244801.png
SPDL244801
Switching Power Supply, AC/DC, 480W, 24V, 20A, Screw Terminals, IP20, DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage, Short-circuit and Over-temperature Protection, PFC, metal housing
Spezifikationen
Rated output voltage DC
24 V
Power output
480 W
Max. output current DC
20 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Ja
Wall mounting possible
Nein
Degree of protection (IP)
IP20
Width
45 mm
Height
124 mm
Depth
119 mm