SPDE242401 - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Power Supplies and UPS
Industrial DIN rail power supply
SPDE_2401R.png
SPDE242401
Switching Power Supply, AC/DC, 240W, 24V, Screw Terminals, IP20, DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage, Short-circuit and Over-temperature Protections, metal housing
Spezifikationen
Rated output voltage DC
24 V
Power output
240 W
Max. output current DC
10 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Ja
Wall mounting possible
Nein
Degree of protection (IP)
IP20
Width
54 mm
Height
124 mm
Depth
110 mm