RLS1A48A25 - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RLS.png
RLS1A48A25
1-pole panel mount SSR, , Zero-cross switching, for resistive loads, Operating voltage (Ue): 42 - 530 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 25 Aac, Control voltage (Uc): 80 - 250 Vac, Built-in overvoltage protection, Plug-in control
Listenpreis
Verfügbarkeit
Haben Sie Fragen zu diesem Produkt? Kontaktieren Sie uns
Kühlkörper auswählen
Spezifikationen
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
25 A
Operating voltage
42 V ... 530 V
Control voltage AC
80 V ... 250 V