RGC1D1000D15KKE - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Solid State Relay
DIN rail mount
RGC1D.png
RGC1D1000D15KKE
1-pole DIN-rail mount SSR, E-layout, DC switching, Operating voltage (Ue): 24 - 1000 Vdc, Rated current (Ie): 15 Adc, Control voltage (Uc): 4.5 - 32 Vdc
Spezifikationen
Output switching mode
DC
Number of poles
1
Rated current category
11-25 A-DC
Operating voltage
24 V ... 1000 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
4.5 V ... 32 V