RA48110H12POS - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RA_S.png
RA48110H12POS
1-pole panel mount SSR, Zero-cross switching with system monitoring and normally open PNP alarm output, Operating voltage (Ue): 180 - 530 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 110 Aac, Control voltage (Uc): 7 - 32 Vdc, External supply: 20 - 32 Vdc
Listenpreis
Verfügbarkeit
Haben Sie Fragen zu diesem Produkt? Kontaktieren Sie uns
Kühlkörper auswählen
Spezifikationen
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
110 A
Rated current AC-53a
30 A
Operating voltage
180 V ... 530 V
Control voltage DC
20 V ... 32 V