ICS18L50N14POB2E1 - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Inductive sensors
M18_long_Non-flush_cable_12x12.png
ICS18L50N14POB2E1
Inductive proximity sensor, M18 Stainless steel, 2m PUR cable, Sn 14mm, Non-flush mount, PNP NO output, 8-60Vdc, 200 mA, Max op. freq. 0.9 kHz, Op. temperature -40C to +85C, IP67-IP68-IP69K, 200 V/m Radiated Noise Immunity, Load Dump Protection, E1-type
Spezifikationen
Rated operating distance
14 mm
Installation type
Not flat
Diameter
M18
Output type
PNP
Output function
Normally open contact
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
8 V ... 60 V