ICB30L50F15M1IO - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Inductive sensors
ICB30L50F15M1IO.png
ICB30L50F15M1IO
Inductive proximity sensor, M30 Nickel-Plated Brass, M12 plug, Sn 15mm, Flush mount, Long body, NPN/PNP/Push-pull, NO/NC, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 1 kHz, Operating temperature -40C - +70C, IP67, IO-Link
Spezifikationen
Rated operating distance
15 mm
Installation type
Concise
Diameter
M30
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 36 V