ICB12L50N10PCM1 - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Inductive sensors
ICB12L50N10_M1.png
ICB12L50N10PCM1
Inductive proximity sensor, M12 Nickel-Plated Brass, M12 plug, Sn 10mm, Non-Flush mount, Long body, PNP NC output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 2 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Spezifikationen
Rated operating distance
10 mm
Installation type
Not flat
Diameter
M12
Output type
PNP
Output function
Breaker contact
Connection type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 36 V