CB32CLN20RTAX10M - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Capacitive sensors
CB32CLN20RTAX_12x12.png
CB32CLN20RTAX10M
Capacitive Proximity Sensor, Non-flush mountable, Sensing Range 20mm, Adjustable 4-20mm, Power Supply 230Vac, SPDT relay output, Cable PVC, Housing, Round 32 x 101mm, Tripleshield, ATEX, IP67
Spezifikationen
Installation Type
Not flat
Output type
Relay contact
Output function
Change-over contact
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder plain
Housing material
Plastic
Rated power supply
195 V ... 255 V