ICB18L50N14NCM1 - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Inductive sensors
ICB18L50N_M1.png
ICB18L50N14NCM1
Inductive proximity sensor, M18 Nickel-Plated Brass, M12 plug, Sn 14mm, Non-flush mount, Long body, NPN NC output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 1,5 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Spezifikationen
Rated operating distance
14 mm
Installation type
Not flat
Diameter
M18
Output type
NPN
Output function
Breaker contact
Connection type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 36 V