SPPC364801FC - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Power Supplies and UPS
Open-frame power supply
SPPC 48480 1FC.png
SPPC364801FC
Switching Power Supply, AC/DC, 480W, 36V, Screw Terminals, Enclosed type, with accessory for DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage and Short-circuit Protections, 116.5x41x218mm metallic housing
Listenpreis
Verfügbarkeit
Die Mindestbestellmenge für dieses Produkt beträgt 100
Haben Sie Fragen zu diesem Produkt? Kontaktieren Sie uns
Spezifikationen
Rated output voltage DC
36 V
Power output
480 W
Max. output current DC
14 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Ja
Wall mounting possible
Nein
Degree of protection (IP)
IP20
Width
116.5 mm
Height
41 mm
Depth
218 mm