RSLSD024D060IN1 - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Solid State Relay
DIN rail mount
SSR_RSLS_IN1.png
RSLSD024D060IN1
1-pole SSR + Socket (SRW), DC switching, Operating voltage (Ue): 3 - 30 Vdc, Rated current (Ie): 6.0 Adc, Control voltage (Uc): 15 - 24 Vdc, Packed x10
Listenpreis
Verfügbarkeit
Die Mindestbestellmenge für dieses Produkt beträgt 10
Haben Sie Fragen zu diesem Produkt? Kontaktieren Sie uns
Spezifikationen
Output switching mode
DC
Number of poles
1
Rated current category
6-10 A-DC
Operating voltage
3 V ... 30 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
15 V ... 24 V