RGC3A22A20KKE - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Solid State Relay
DIN rail mount
SSR_RGC3_54mm_KKE.png
RGC3A22A20KKE
3-pole DIN-rail mount SSR, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 42 - 242 Vac (800 Vp), Rated current (Ie): 20 Aac, Control voltage (Uc): 20 - 275 Vac / 24 - 190 Vdc, Built-in overvoltage protection
Spezifikationen
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
3
Rated current AC-51
20 A
Rated current AC-53a
10 A
Operating voltage
42 V ... 242 V
Control voltage AC
20 V ... 275 V
Control voltage DC
21.6 V ... 190 V