PD30ETRR60BPA2IO - GavazziAutomation
Photoelectric sensors
PD30ETRR60BPA2IO_12x12.png
PD30ETRR60BPA2IO
Retro-reflective Photoelectric Sensor, IO-Link, Range 6000mm, red modulated light 620nm, Power Supply 10-30VDC, NPN/PNP/Push-pull, N.O., N.C., 2m Cable, 11x31x21mm housing Stainless Steel, IP68 IP69K, ECOLAB
Spezifikationen
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection Type
Cable
Housing style
Cuboid
Housing Material
Metal
Type of light
Polarity free red light
Degree of protection
IP67, IP68, IP69K
Rated Operetional voltage UB at DC
10 V ... 30 V