PD30CNT15PASA - GavazziAutomation
Photoelectric sensors
PD30CNT15PASA_12x12.png
PD30CNT15PASA
Photoelectric Through-beam Receiver, Range: 15000mm, Infrared light 850nm, Power Supply 10-30VDC, PNP/PNP Output, N.O. and N.C., light and dark switching, Cable connection, 10x30x20mm housing
Spezifikationen
Output type
PNP
Output function
Anticoincidence
Connection type
Cable
Housing type
Cuboid
Housing Material
Plastic
Type of light
Infrared light
Degree of protection
IP67
Rated Operational voltage UB at DC
10 V ... 30 V