PD30CNT15NPDU - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Photoelectric sensors
PD30CNT15NPDU_12x12.png
PD30CNT15NPDU
Photoelectric Through-beam Receiver, Range: 15000mm, Infrared light 880nm, Power Supply 10-30VDC, Dust Output, NPN Output, N.O. or N.C., light or dark switching, Cable connection, 10x30x20mm housing
Spezifikationen
Output type
NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Cable
Housing type
Cuboid
Housing Material
Plastic
Type of light
Infrared light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67
Rated Operational voltage UB at DC
10 V ... 30 V