PD30CNG02NPM5RT - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Photoelectric sensors
PD30CNG02NPM5RT_12x12.png
PD30CNG02NPM5RT
Retro-reflective Photoelectric Sensor, Range 2000mm, red modulated light 617nm, Power Supply 10-30VDC, NPN Output, NO or NC, Light or Dark Switching, M8 Plug, Remote teach, for Transparent Objects
Spezifikationen
Output type
NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection Type
Connector M8
Housing style
Cuboid
Housing Material
Plastic
Type of light
Polarity free red light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67
Rated Operetional voltage UB at DC
10 V ... 30 V