ICS08S30N40M5IO - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Inductive sensors
ICS08S30N40M5IO.png
ICS08S30N40M5IO
Inductive proximity sensor, M8 Stainless steel, M8 plug, Sn 4mm, Non-Flush mount, Short body, IO-Link, Supply voltage 10-30Vdc, Max output current 100 mA, Max switching frequency 2 kHz, Operating temperature -25C - +80C, IP67
Spezifikationen
Rated operating distance
4 mm
Installation type
Not flat
Diameter
M8
Output type
Other
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Connector M8
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 30 V