ICS05S23F15A2NC - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Inductive sensors
ICS05S23F15A2IO.png
ICS05S23F15A2NC
Inductive proximity sensor, M5 Stainless steel, 2m cable, Sn 1.5mm, Flush mount, Short body, NPN NC output, Supply voltage 10-30Vdc, Max output current 100 mA, Max switching frequency 4.5 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Spezifikationen
Rated operating distance
1.5 mm
Installation type
Concise
Diameter
M5
Output type
NPN
Output function
Breaker contact
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 30 V