ICF30L45F15B2IO - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Inductive sensors
ICF30L45F15B2IO.png
ICF30L45F15B2IO
Inductive sensor, M30 St. steel, 2m PUR cable, Sn 15mm, Flush mount, Long body, NPN/PNP/Push-pull, NO/NC, Supply voltage 10-30Vdc, Max output current 200 mA, Max switching freq. 150 Hz, Op. temp. -40C to +85C, Max pressure 100 bar, IP68, IP69K, IO-Link
Spezifikationen
Rated operating distance
15 mm
Installation type
Concise
Diameter
M30
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 30 V