ICB30S30N22NOM1 - GavazziAutomation
Inductive sensors
ICB30S30N_M1.png
ICB30S30N22NOM1
Inductive proximity sensor, M30 Nickel-Plated Brass, M12 plug, Sn 22mm, Non-flush mount, Short body, NPN NO output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 1 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Spezifikationen
Rated operating distance
22 mm
Diameter
M30
Connection type
Connector M12
Rated power supply
10 V ... 36 V