ICB30L50N22A2IO - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Inductive sensors
ICB30L50N22A2IO.png
ICB30L50N22A2IO
Inductive proximity sensor, M30 Nickel-Plated Brass, 2m cable, Sn 22mm, Non-Flush mount, Long body, NPN/PNP/Push-pull, NO/NC, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 1 kHz, Operating temp. -25C - +70C, IP67, IO-Link
Spezifikationen
Rated operating distance
22 mm
Installation type
Not flat
Diameter
M30
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 36 V