ICB30L50F15PO - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Inductive sensors
ICB30L50F.png
ICB30L50F15PO
Inductive proximity sensor, M30 Nickel-Plated Brass, 2m cable, Sn 15mm, Flush mount, Long body, PNP NO output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 1 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Spezifikationen
Rated operating distance
15 mm
Installation type
Concise
Diameter
M30
Output type
PNP
Output function
Normally open contact
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 36 V