CLD1EA1CM24 - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Level sensors
CLD1EA1CM24_12x12.png
CLD1EA1CM24
Conductive 1-point level controller, DIN rail mount, Filling-emptying function, Sensitivity 5-150 K ohm, 1 SPST relay output, Supply voltage 24V AC/DC, 17,5x81x60,2mm housing, IP20
Spezifikationen
Number of input probes
2
Adjustable sensitivity
Ja
Number of relay outputs
1
Min on-delay time
1 s
Max on-delay time
30 s
Min off-delay time
1 s
Max off-delay time
30 s
Rated operating voltage
19.2 V ... 28.8 V
Connection type
Screw connection
Product width
17.5 mm