CD50CNF10PO - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Capacitive sensors
CD50CNF_12x12.png
CD50CNF10PO
Capacitive Proximity Sensor, Flush mountable, Sensing Range 10mm, Fixed distance, Power Supply 10-30VDC, PNP Output, N.O., Cable PVC, Housing 30 x 7 x 50mm, IP67
Spezifikationen
Rated operating distance
10 mm
Installation Type
Concise
Output type
PNP
Output function
Normally open contact
Connection type
Cable
Housing type
Cuboid
Housing material
Plastic
Rated power supply
10 V ... 30 V