SPPC121501FC - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Power Supplies and UPS
Open-frame power supply
SPPC241501FC.png
SPPC121501FC
Switching Power Supply, AC/DC, 150W, 12V, Screw Terminals, Enclosed type, with accessory for DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage and Short-circuit Protections, 99x38x160mm metallic housing
Listenpreis
Verfügbarkeit
Die Mindestbestellmenge für dieses Produkt beträgt 100
Haben Sie Fragen zu diesem Produkt? Kontaktieren Sie uns
Spezifikationen
Rated output voltage DC
12 V
Power output
150 W
Max. output current DC
12.5 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Ja
Wall mounting possible
Nein
Degree of protection (IP)
IP20
Width
99 mm
Height
38 mm
Depth
160 mm