SPDE484801R - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Power Supplies and UPS
Industrial DIN rail power supply
SPDE_4801R.png
SPDE484801R
Switching Power Supply, AC/DC, 480W, 48V, Screw Terminals, IP20, DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage, Short-circuit and Over-temperature Protections, PFC, DC OK Relay contact, metal housing
Spezifikationen
Rated output voltage DC
48 V
Power output
480 W
Max. output current DC
10 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Ja
Wall mounting possible
Nein
Degree of protection (IP)
IP20
Width
48 mm
Height
125 mm
Depth
131.5 mm