RGC3P60V20EDP - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Solid State Relay
DIN rail mount
SSR_RGC3P_V_54mm.png
RGC3P60V20EDP
3-pole DIN-rail mount SSR, Proportional control (Phase angle), Operating voltage (Ue): 180 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 20 Aac, Input: 0 - 5 / 1 - 5 / 0 - 10 Vdc, External supply: 24 Vdc/Vac, Built-in overvoltage protection
Spezifikationen
Output switching mode
Proportional
Number of poles
3
Rated current AC-51
20 A
Operating voltage
180 V ... 660 V
Control voltage DC
0 V ... 10 V