PD30CTPR60BPM5IO - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Photoelectric sensors
PD30CTPR60BPM5IO_12x12.png
PD30CTPR60BPM5IO
Polarized Retro-reflective Photoelectric Sensor, IO-Link, Range 6000mm, red polarized modulated light 620nm, Power Supply 10-30VDC, NPN/PNP/Push-pull, N.O., N.C., M8 Plug, 10x30x20mm housing Plastic, IP67
Spezifikationen
Rated operating distance
6000 mm
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection Type
Connector M8
Housing style
Cuboid
Housing Material
Plastic
Type of light
Polarized red light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67
Rated Operetional voltage UB at DC
10 V ... 30 V