PD30CTDI10BPM5IO - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Photoelectric sensors
PD30CTDI10BPM5IO_12x12.png
PD30CTDI10BPM5IO
Diffuse-reflective Photoelectric Sensor, IO-Link, range 1000 mm, infrared modulated light 850nm, Power Supply 10-30VDC, NPN/PNP/Push-pull, N.O., N.C., M8 Plug, 10x30x20mm housing Plastic, IP67
Spezifikationen
Nenn-Schaltabstand (Sn)
0 mm ... 1000 mm
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection Type
Connector M8
Housing type
Cuboid
Geh{usematerialien
Plastic
Lichtquelle
Infrared light
Sensing mode
Light-/dark switching
Schutzart
IP67
Rated power supply
10 V ... 30 V