ICB18S30N14PO - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Inductive sensors
ICB18S30N.png
ICB18S30N14PO
Inductive proximity sensor, M18 Nickel-Plated Brass, 2m cable, Sn 14mm, Non-flush mount, Short body, PNP NO output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 1,5 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Spezifikationen
Rated operating distance
14 mm
Installation type
Not flat
Diameter
M18
Output type
PNP
Output function
Normally open contact
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 36 V