SPPC484801FC - GavazziAutomation
Tillbaka till översikt
Power Supplies and UPS
Open-frame power supply
SPPC 48480 1FC.png
SPPC484801FC
Switching Power Supply, AC/DC, 480W, 48V, Screw Terminals, Enclosed type, with accessory for DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage and Short-circuit Protections, 116.5x41x218mm metallic housing
Listpris
Tillgänglighet
Minsta beställningsantal för denna produkt är 100
Har du frågor om den här produkten? Kontakta oss
Specifikationer
Rated output voltage DC
48 V
Power output
480 W
Max. output current DC
11 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Ja
Wall mounting possible
Nej
Degree of protection (IP)
IP20
Width
116.5 mm
Height
41 mm
Depth
218 mm