SPDE241201 - GavazziAutomation
Tillbaka till översikt
Power Supplies and UPS
Industrial DIN rail power supply
SPDE_1201.png
SPDE241201
Switching Power Supply, AC/DC, 120W, 24V, Screw Terminals, IP20, DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage, Short-circuit and Over-temperature Protections, metal housing
Specifikationer
Rated output voltage DC
24 V
Power output
120 W
Max. output current DC
5 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Ja
Wall mounting possible
Nej
Degree of protection (IP)
IP20
Width
36 mm
Height
125 mm
Depth
100 mm