RZ3A60A25 - GavazziAutomation
Tillbaka till översikt
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RZ3.png
RZ3A60A25
3-pole panel mount SSR, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1600 Vp), Rated current (Ie): 25 Aac, Control voltage (Uc): 24 - 275 Vac / 24 - 50 Vdc, Built-in overvoltage protection
Listpris
Tillgänglighet
Har du frågor om den här produkten? Kontakta oss
Välj kylfläns
Specifikationer
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
3
Rated current AC-51
25 A
Rated current AC-53a
5 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
24 V ... 275 V
Control voltage DC
24 V ... 50 V