RM1C40D25 - GavazziAutomation
Panel mount
SSR_RM1C.png
RM1C40D25
1-pole panel mount SSR, Peak switching, Operating voltage (Ue): 100 - 440 Vac (850 Vp), Rated current (Ie): 25 Aac, Control voltage (Uc): 4.25 - 32 Vdc
Output switching mode
Peak
Rated current AC-51
25 A
Operating voltage
100 V ... 440 V
Control voltage DC
4.25 V ... 32 V