RAM1A23A75 - GavazziAutomation
Tillbaka till översikt
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RAM1A.png
RAM1A23A75
1-pole panel mount SSR, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 24 - 265 Vac (650 Vp), Rated current (Ie): 75 Aac, Control voltage (Uc): 20 - 280 Vac / 22 - 48 Vdc
Listpris
Tillgänglighet
Har du frågor om den här produkten? Kontakta oss
Välj kylfläns
Specifikationer
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
75 A
Rated current AC-53a
17 A
Operating voltage
24 V ... 265 V
Control voltage AC
20 V ... 280 V
Control voltage DC
22 V ... 48 V