IRC40SF22M1NA - GavazziAutomation
Tillbaka till översikt
Sensors
Inductive sensors
IRC40SF22M1NA.png
IRC40SF22M1NA
Inductive proximity sensor, 40x40mm Plastic, M12-plug 4-pin, Sn 22mm, Flush mount, 66mm lenght, NPN NO+NC output, 10-30Vdc, 200 mA, Max op. freq. 100Hz, Op. temperature -25C - +80C, IP67-IP68-IP69K, rotatable head, mounting bracket
Specifikationer
Rated operating distance
22 mm
Installation type
Concise
Output type
NPN
Output function
Change-over contact
Connection type
Connector M12
Housing type
Cuboid
Housing material
Plastic
Rated power supply
10 V ... 30 V