CF30D00212AX - GavazziAutomation
Tillbaka till översikt
Industrial Relays and Sockets
Power relays
CF-30-D-200-24-AX.png
CF30D00212AX
Power Electromechanical Relays series, 30A 277VAC, Fast-on terminals, Panel Mounting, DPDT (2 Change Over contacts), Coil voltage 12VDC, ATEX
Specifikationer
Rated control supply voltage Us at AC 50HZ
0 V ... 0 V
Rated control supply voltage Us at DC
12 V ... 12 V
Nominal current
30 A