UA30CAD35NPM1TI - GavazziAutomation
Terug naar overzicht
Sensors
Ultrasonic sensors
UA30CAD35NPM1TI_12x12.png
UA30CAD35NPM1TI
Ultrasonic Sensor, Diffuse Reflective, M18 PBT housing, M12 Connector, Sn 250-3500mm, NPN Output x2, Supply Voltage 12-30VDC, Current Output 100mA, Operating Temperature -20-70C, Response Time<250mS, Switching Frequency 2Hz, IP67, Teach-in
Specificaties
Rated operating distance
250 mm ... 3500 mm
Analogue output
Other
Output type
NPN/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Connector M12
Housing material
Plastic
Rated power supply
12 V ... 30 V