SPD243001 - GavazziAutomation
Terug naar overzicht
Power Supplies and UPS
Industrial DIN rail power supply
SPD_300_1.png
SPD243001
Switching Power Supply, AC/DC, 300W, 24V, Screw Terminals, IP20, DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage and Short-circuit Protections, 83.5x124.5x123,6mm metallic housing
Specificaties
Rated output voltage DC
24 V
Power output
300 W
Max. output current DC
12.5 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Ja
Wall mounting possible
Nee
Degree of protection (IP)
IP20
Width
83.5 mm
Height
124.5 mm
Depth
123.6 mm